Sağlıklı Yaşam Koçluğu nedir?

Danışanların kişisel sağlıklarının sorumluluğunu alarak sağlıksız alışkanlıklarını bırakma  ve sağlıklı alışkanlıklar edinme yoluyla hayatlarını değiştirmelerini sağlayan bir takım çalışmasıdır. Her bireyin beslenme, egzersiz, kişisel gelişim gibi konularda ihtiyaçlarının farklı olduğu farkındalığıyla her kişide farklı işleyen fakat amacı aynı olan bir süreçtir. Amaç: yaşam boyu sürecek bir dönüşüm Daha mutlu, daha sağlıklı, daha tatmin, daha enerjik kısacası her konuda daha iyi olabilmek.

 

Sağlıklı yaşam koçu doktor gibi tanı koymaz ve tedavi etmez. Sağlıklı yaşam koçu hasta olmamanız için hayatınızda gerekli değişiklikleri yapmanıza yardımcı olur. Bir hastalığı önlemek için gereken çaba iyileştirmek için gereken çabadan çok daha azdır. Bugün verilen doğru kararlar yarın sağlıklı ve mutlu olmamızı sağlar. Aynı zamanda sağlıklı yaşam koçu doktor tarafından tanı konmuş bir hastalık sonrası hayatınızda yapmanız gereken değişiklikler konusunda da size yardımcı olabilir. Sağlıklı yaşam koçluğunda amacımız zorla uygulanan beslenme ve yaşam tarzı değişikliklerini ömür boyu süren ve keyif veren alışkanlıklara dönüştürmektir.

 

 

En son ne zaman sağlığınızla ilgili biriyle konuştunuz ve hakettiğiniz ilgiyi gördünüz?

Aslında hepimiz sağlıklı olmak için neler yapmamız gerektiğini az çok biliyoruz ama iş uygulamaya gelince herşey planladığımız gibi olamayabiliyor. İşte sağlıklı yaşam koçu burada devreye giriyor.

 

Hem sağlıklı hem de eğlenceli bir hayat yaşamak mümkün! Damak zevkinden ödün vermeden de sağlıklı beslenebileceğimizi, dışarıda bir şeyler yiyip içmeden de sosyalleşebileceğimizi ve hayatın her anından keyif almanın aslında çok kolay olduğunu göreceksiniz.  

 

Sizin için yapabileceklerim…

Sağlıklı yaşam koçu olarak amacım sağlığınızı bütünsel olarak ele alarak beslenme, egzersiz, kariyer, ilişkiler, spiritüellik gibi konularda ihtiyaçlarınızı görmenize ve verdiğiniz kararları uygulayarak hayatınızı dönüştürmenize yardımcı olmak.

Birlikte sizin için en uygun beslenme ve yaşam biçimi tercihlerini keşfedecek, yaşam tarzı değişiklikleri yapmanızı sağlayarak güncel ve gelecekteki sağlık hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacağız. Her gün enerjik, mutlu ve kararlı olduğunuzda neler yapabileceğiniz bir düşünün!

 

Birlikte çalışmamız sonucu beslenme ile ilgili bazı doğru bildiğiniz yanlışları keşfedecek, yeni beslenme alışkanlıkları edinmenin keyfini çıkaracak, egzersizle olan ilişkinizi yenileyecek, spiritüel gelişimin keyfini çıkaracak ve yeni bir insan olmanın ve sürekli yenilenerek daha iyi olabilmenin tadına varacaksınız.

 

Programın içeriği

 

6 ay boyunca, 2 hafta aralıklarla 50 dakikalık görüşmeler (12 görüşme)

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili workshoplar, seminerler, grup görüşmeleri

Çeşitli notlar, tarifler, kitap ve CDler

Özel organizasyonlara davetler

 

 

Görüşmeler ofisimizde ya da skype veya telefonla da gerçekleştirilebilir. Istekleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda planlayacağımız 12 görüşmede eğer İzmir’deyseniz birlikte alışverişe çıkabilir ve mutfağınızda (ya da mutfağımda) sağlıklı tarifleri birlikte hazırlayabiliriz.  Böylece sağlıklı ve yeni ürünler tanıyarak neyi nerede bulabilirsiniz,  sağlıklı ürünleri tercih etmek için nelere dikkat etmeli öğrenebilirsiniz. Ayrıca sevdikleriniz ya da kendiniz için sağlıklı yemekler hazırlamanın ne kadar kolay ve eğlenceli olduğunu deneyimleyebilirsiniz.

 

 

Diyet yapmak değil sağlıklı beslenmek istiyorum diyorsanız

Uzun ve yorucu bir günün ardından spor yapmam gerekiyor ama bugün yorgunum yarın yaparım diyorsanız fakat bir türlü yapamıyorsanız

Tüm gün aç kalıp eve geldiğinizde çılgınca yemek yiyip sonra pişman oluyorsanız

Şu kiloları da bir alıyorum bir veriyorum dengem yok diyorsanız

Sağlıklı beslenmek istiyorum ama mutfakla aram yok nasıl hazırlayacağım diye düşünüyorsanız

Kendinize verdiğiniz sözleri tutmakta zorlanıyorsanız

Hayatımı değiştirmem lazım ama nereden başlamalıyım bilmiyorum diyorsanız

Saatlerce uyuduktan sonra sabah yorgun uyanıyorsanız

Sigara, kahve, alkol gibi bağımlılıklarınızı geride bırakmak istiyorsanız

Detoksa ihtiyacım var ama nasıl yapabilirim diiyorsanız

Çok stresli bir yaşantım var bu şekilde nasıl sağlıklı yaşayabilirim ki diyorsanız

 

Ücretsiz tanışma seansı için iletişime geçin!