• Dil temizleme ile sindirim rahatsızlıklarından kurtulun •

06-04-2016

Sindirim sisteminin sağlığını korumak için hem çok basit hem de çok etkili bir uygulama. Sabah kalktığınızda ilk iş dil temizliği olmalı. Diş fırçalamaya ön koşul olarak düşünebilirsiniz 

Dilin üstünde toplanan, sabahları uyanınca daha belirgin olan kirli beyaz bir pas tabakası vardır. Bu tabakadaki artış sindirim sisteminin rahat olmadığını ve vücutta toksin birikmeye başladığını gösteren önemli bir işarettir. Sabahları aynada kendinize dil çıkarma alışkanlığı edindiğinizde farkedeceksiniz ki: geç ve ağır bir akşam yemeğinden sonra ertesi sabah dilin üstünde daha fazla bir kir ve pas tabakası oluşuyor. Bu kesinlikle yutulmaması gereken bir maddedir. Gece boyu çalışan sindirim sistemi tarafından oluşturulan bu artık maddeler temizlenmediğinde kahvaltıyla beraber tekrar sindirim sistemine geri döner.

Nasıl uygulamalı?

“U” şeklindeki metal aparatlarla önce dil ortadan, arkadan öne doğru daha sonra her iki yandan arkadan öne doğru orta bir kuvvetle kazınır ve çıkan pas çeşmede yıkanır. Aynı işlem dilin üzerinde bir tabaka kalmayıncaya kadar için 1-2 defa daha tekrarlanır. Ardından diş fırçalanır. Sabahları ilk iş günde bir kez yapılmalıdır.

Sindirim sisteminin tüm gece temizlediği atık maddelerden kurtulun!

Birkaç gün sonra ağzınız ve diliniz rahatlayacak ve tat alma duyunuz tavan yapacak. Yediklerinizden daha çok tat almaya başlayacaksınız!

Ayrıca bu uygulama mide rahatsızlıklarını da rahatlatmaktadır.

 

İlginizi Çekebilir
Şeker bağımlılığına son verin!!!
Şeker bağımlılığına son verin!!!
Blog'a Git
Plastikleri hayatınızdan çıkarın!
Plastikleri hayatınızdan çıkarın!
Blog'a Git
Avokado ve Ispanaklı Kinoa Salatası
Avokado ve Ispanaklı Kinoa Salatası
Blog'a Git
Sağlıklı beslenmeye başladım ama...
Sağlıklı beslenmeye başladım ama...
Blog'a Git